Oyun Gemisi Oyunlar

Oyun Gemisi Oyunlar

Her Yaş Grubunda Oynanabilecek Oyunlar Vardır

Günümüzde internet üzerinden oynanan online oyunların sayısının çok olması her yaş grubuna hitap edebilen oyunların var olmasını da sağlamaktadır.

Günümüzde internet üzerinden oynanan online oyunların sayısının çok olması her yaş grubuna hitap edebilen oyunların var olmasını da sağlamaktadır.

Günümüzde internet üzerinden oynanan online oyunların sayısının çok olması her yaş grubuna hitap edebilen oyunların var olmasını da sağlamaktadır. Çocuk, bebeklikten yetişkinliğe doğru alıştırma oyunları, simgesel oyunlar ve kurallı oyunlar oynayarak gelişir.

Alıştırma oyunları 0-2 yaş arasındaki bebekler için çok önemlidir. Bu yaştaki çocuklar, kendini ve dış dünyayı kavrayabilmek için, 5 duyusu ile algıladıklarını sınıflandırmaya çalışır.

Simgesel oyunlar ise, çocuğun karakter ve cinsiyet oluşumunda benlik duygusunu geliştiren oyunlardır. 2-7 yaş arası çocuklar, zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal gelişimlerinde yaratıcılıklarını ortaya koydukları oyunlara yönelir. Bu yaştaki çocukların kendine güvenlerini kazanmalarını sağlayacak oyunlar, "başarabilme" duygusunu pekiştirecek oyunlar macera oyunları, skor kademeli oyunlar, zeka oyunları'dır. Zeka ve bilişsel (zihinsel) gelişmelerine katkıda bulunacak oyunlar ise zeka oyunları, bulmacalar, eşleştirme oyunlarıdır. Cinsel kimliklerinin gelişmesinde ise yönelecekleri oyunlar, kızlar için rol model aldıkları barbie oyunları, erkekler için süper kahramanlar ya da çizgi film kahramanlarının oyunlarıdır.

Kurallı oyunlar ise, analitik düşünmelerini sağlayacak, birden fazla değişkeni aynı anda kavrayabilecekleri, zekalarını kullanarak seçim yapabilecekleri tarzda eğitici oyunlardır. Okul çağındaki çocuklar için bu tür oyunlar, okulda öğrendiği birçok konuya paralel olarak, bilgileri pekiştirmesine katkıda bulunabilir, yeteneklerini ortaya çıkarmasına imkân verecek oyunlarla da neye kabiliyeti ve ilgisi olduğunu anlayarak, alacağı eğitimin türünü belirleyebilir. Bu yaştaki çocuklar için de yaşlarına uygun zeka oyunları, bilgi yarışması oyunları, satranç- dama  oyunları, eğitici oyunlar ve strateji ve platform oyunları eğiticidir.
 
Günümüzde online oyunların çok çeşitli olması çocuğunuz için her yaşta ihtiyaç duyabileceği, gelişimine, eğitimine faydalı olabilecek oyunlara ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Ücretli oyunlarda da çeşidin çok olması gibi, internet üzerinde ücretsiz olarak oynanan her yaşa uygun oyunların bulunması da mümkündür.

İyi oyunlar!